Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa polega na śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych, mikroelementów i witamin. Jest wykonywana w celu stymulowania naturalnych procesów regeneracji, ponieważ nakłucie jest sygnałem do naprawy i odbudowy skóry. Dzięki temu dochodzi do poprawy jej elastyczności i jędrności. Jest to zabieg dla osób cierpliwych, świadomych tego, że regeneracja skóry wymaga czasu. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując serię zabiegów. Zabieg mezoterapii można zastosować na okolicę twarzy, szyi, dekoltu, rąk a nawet włosów dobierając odpowiedni preparat w zależności od potrzeb..

Toksyna botulinowa(botoks) stosowana w celach medycznych pomoże w walce o młodszy wygląd i lepsze samopoczucie.Zabieg z zastosowaniem botoksu polega na wstrzyknięciu niewielkiej (bezpiecznej)ilości toksyny botulinowej podskórnie w określone punkty dla uzyskania pożądanego efektu. Dzięki botoksowi można skorygować zmarszczki mimiczne wokół oczu nazywane kurzymi łapkami, zmarszczki złości (tzw. lwia zmarszczka)oraz zmarszczki poprzeczne czoła. Botoks można również zastosować w przypadku nadmiernej potliwości dłoni czy pach. Efekt botoksu utrzymuje się około 5-6 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe. Zabieg z użyciem osocza bogatego w czynniki wzrostu stymuluje naturalne zdolności organizmu do auto regeneracji. Osocze pozyskuje się z krwi własnej pacjenta, poddanej odwirowaniu w specjalnym urządzeniu laboratoryjnym. Na zabieg z osoczem zaprasza się osoby w każdym wieku – u młodych będzie stanowił doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową, wyrówna kolor i będzie niwelował blizny potrądzikowe. Natomiast u staszych pacjentek spłyci zmarszczki, zmniejszy widoczność przebarwień, uelastyczni i ujędrni skórę.

Kwas hialuronowy. Wraz z upływem lat nasza skóra traci elastyczność, jędrność, powstają zmarszczki wokół ust, w zewnętrznych kącikach oczu, zmarszczki na czole. Jest to związane ze znaczną utratą kwasu hialuronowego wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze, chroni naszą skórę przed wyschnięciem i wiotczeniem. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej uzupełniają jego niedobór, wypełniają zmarszczki, poprawiają kontur twarzy a przede wszystkim nawilżają i pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry.